Në ndesjet e pasdites në Ligue 1, fitojnë Lens, Reims, Montpellier dhe Nimes.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Racing Strasbourg – Lens 1-2:
20′ Jean-Ricner Bellegarde / 5′ Massadio Haidara, 40′ Mohamed FOFANÀ

Dijon – Reims 0-1:
50′ Boulaye Dia

Montpellier – Bordeaux 3-1:
35′ Solomon Sambia, 59′ Gaetan Laborde, 70′ Stephy MAVIDIDI / 30′ Ui-jo Hwang

Nantes – Lorient 1-1:
3′ Randal Kolo / 88′ Armand Lauriente

Stade Brestois – Angers SCO 0-0:

Lille – Nîmes Olympique 1-2:
20’ Xeka / 12’ Kone, 45’ Ripart