Në ndeshjet e sotme të Ligue 1 fitojnë Lille dhe Lion.

Ja rezultatet e plota të ditës:

LILLE-BREST 1-0:
16′ Osimhen

NIMES-LIONE 0-4:
16′ pen. e 64′ Depay, 71′ Aouar, 79′ Andersen