Përfunduan 6 ndeshjet e para të ditës në Ligue 1, fitojnë Lille, Lorient dhe Clermont.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Montpellier – Lille 1-3:
20’ Wahi / 41’, 90’+5’ David, 57’ Angel Gomes

AC Ajaccio – Lorient 0-1:
51’ Outtara

Brest – Strasbourg 1-1:
6’ Lees Melou / 28’ pen Ajorque

Clermont – Toulouse 2-0:
46’ Gonalons, 90’+6’ Saracevic

Reims – Lens 1-1:
71’ Balogun / 82’ Openda

Troyes – Rennes 1-1:
14’ Ugbo / 48’ Santamaria