U luajtën sot 3 ndeshje të vlefshme për javën e 22-të në Ligue 1. Fitojnë Lille, Lyonnais dhe PSG.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit ditës:

PSG – Toulouse 2-1:   
38’ Hakimi, 58’ Messi / 20’ Van den Bommel

Troyes – Lyon 1-3:   
62’ Lopes / 43’ Barcola, 59’ Cherki, 90’+3 Lacazette

Rennes – Lille 1-3:   
1’ Gouiri / 59’ Zhegrova, 86’ Cabella, 90’+4’ A. Gomes