Në ndeshjet e pasdites në Ligue 1, fitojnë Lion dhe Lorient.

Lion – Strasbourg 3-0:
20′, 68’ Depay, 30′ Toko Ekambi,

Lorient – Reims 1-0:  
53’ Abergel