Në ndeshjet e sotme në Ligue 1, fitojnë Lion, Marseille dhe Metz.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Nice – Olympique Lion 1-4:
32′ (pen) Depay (Olympique Lion), 39′ Kadewere (Olympique Lion), 43′ Gouiri (Nice), 63′ Toko Ekambi (Olympique Lion), 73′ Aouar (Olympique Lion).

Olympique Marseille – Reims 1-1:
20′ Aut. Nagatomo (Reims), 45′ Thauvin (Olympique Marseille).

Metz-Lens 2-0:
30′ Nguette, 94′ Boulaya.