Në ndeshjet e sotme të kampionatit francez fitojnë Marseille, Bordeaux, Brest dhe Lille.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Angers-Marseille 0-2: 
17′ MORGAN SANSON, 41′ (PEN) DIMITRI PAYET

Bordeaux-Nimes 6-0: 
26′ , 37′ , 53′ JOSH MAJA, 58′ NICOLAS DE PREVILLE, 76′ , 87′ OTAVIO

Brest-Strasbourg 5-0: 
22′ ALEXANDRE MENDY, 45′, 53′, 75′ CRISTIAN BATTOCCHIO, 90′ pen. FERRIS N’GOMA

Lion-Lille 0-1:
68’ JONATHAN IKONE