Në ndeshjet e sotme në Ligue 1, fitojnë Marseille dhe Montpellier.

Ja rezultatet e plota:

Lens-Montpellier 2-3;
16′ Mavididi (M), 26′ Pedro Mendes (M), 36′ aut. Omlin (L), 50′ (R) Kakuta (L), 69′ Laborde (M).

Olympique Marseille – Monaco 2-1:
5′ Thauvin (OM), 13′ Benedetto (OM), 79′ (pen) Ben Yedder (M).