Kanë përfunduar 5 ndeshje në Ligue 1. Fitojnë Marseille, Metz, Angers, Clermont dhe Lens.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Metz – Lion 3-2:   
V. Pajot (26), D. Lamkel Zé (40), F. Boulaya (90) / M. Dembélé (43),(84)

Angers – Bordeaux 4-1:   
M. Cho (5), B. Mendy (36), S. Bahoken (62), Mathias Lage (90) / S. Mara (60)

Clermont – Montpellier 2-1:   
E. Rashani (4), M. Bayo (69 pen) / J. Chotard (32)

Reims – Lens 1-2:  
A. Zeneli (28) / F. Sotoca (55), S. Fofana (90+2)

Lorient – Marseille 0-3:    
B. Dieng (39), M. Guendouzi (48), Gerson (67)