U luajtën të dielën 7 ndeshje në Ligue 1. Fitojnë Marseille, Montpellier, Clermont Foot dhe Brest.
Ja rezultatet e plota të së dielës:

Troyes – Monaco 2-2:   
R. Kouamé (31), I. Ugbo (90+1) / W. Ben Yedder (80), (83)

Toulouse – Clermont 0-1.  
S. Khaoui (76)

Strasburg – Brest 0-1:   
F. Honorat (45+2)

Montpellier – Angers 5-0:   
W. Khazri (2), T. Savanier (25 pen), (51)!, F. Maouassa (45+3),  E. Wahi (73)

Reims – Ajaccio 1-0:  
J. Cajuste (90+5)

Lion – Lorient 0-0:

Rennes – Marseille 0-1:   
S. Kolašinac (57)