Në ndeshjet e djeshme të Ligue 1 fituan Marseille, Nantes dhe Reims.
Ja rezultatet e plota të së dielës:

Reims – St. Etienne 3-1 (10’ Oudin, 68’ Dia, 90’ Doumbia / 59’ Hamouma)

Nantes – Dijon 1-0 (73’ Blas)

Marseille – Bordeaux 3-1 (48′ Amavi, 60′ Sanson, 90′ Radonjic – 31′ Adli)