Në ndeshjet e darkës në Ligue 1, fitojnë Monaco dhe Lille.
Ja rezultatet e plota të darkës:

Nantes – Monaco 1-2:
83′ Emond / 45′ Maripán, 60′ Volland

Lille – Dijon 1-0:
29′ Yazici