Pas fitores të PSG u luajtën edhe ndeshjet e pasdites në Ligue 1. Fitojnë Monaco, Nice dhe Reims, barazon Lille.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Clermont – Montpellier 1-1:   
K. Andrić (62) / T. Savanier (10 pen)

Nice – Brest 1-0:   
G. Laborde (54)

Reims – Nantes 1-0:   
F. Balogun (83 pen)

Toulouse – Monaco 0-2:     
A. Golovin (46), B. Embolo (60)

Lille – Rennes 1-1:   
José Fonte (16) / B. Bourigeaud (58 pen)