Në takimet e drekës në Ligue 1, fitojnë Monaco, Nice dhe Saint Etienne.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Saint Étienne – Olympique Marseille 1-0:
43’ Nordin

Angers SCO – Dijon 3-0:
7′ Fulgini, 50′ El Melali, 89′ Diony

Metz – Nîmes Olympique 0-3:
61′ Fomba, 69′, 89′ Ferhat

Nice – Brest 3-2:
39′ Lopes, 61′ Boudaoui, 90′ Kamara / 4′, 43′ Mounié

Racing Strasbourg – Montpellier 2-3
71′ Ajorque, 90’+5′ Zohi / 36′, 49’ Laborde, 46′ Delort

Reims – Monaco 0-1:
20’ Matazo