U luajtën sot 6 ndeshje në Ligue 1. Fitojnë Monaco, Reims dhe Metz, ndërsa humb Marseille.

Ja rezultatet e plota të së dielës:

Bordeaux – Rennes 1-1:   
88′ Mexer / 56′ Laborde

Stade Brestois – Metz 1-2:   
69′ Faivre / 26′ De Preville, 74′ Centonze

Reims – Nantes 3-1:   
51′ Foket, 72′, 78′ Ekitike / 62′ Simon

Troyes – Angers SCO 1-1:   
23′ Baldé / 64′ Thomas MANGANI

Clermont Foot – Monaco 1-3:   
7’ Bayo / 25’ Yedder, 48’ Volland, 90’ Diop

Olympique Marseille – Lens 2-3:   
33’, 45’ pen. Payet / 9’ pen. Sotoca, 26’ Frankowski, 71’ Said