Në ndeshjet e drekës në Ligue 1, fitojnë Monaco, Rennes dhe Bordeaux, ndërsa mbyllen në barazim 3 ndeshjet e tjera.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Lorient-Rennes 0-3:
23′ Da Silva, 70′ Bourigeaud, 76′ Terrier.

Nantes-Angers 1-1:
94′ Charles Traoré / 42′ Thomas

St Etienne-Nimes 2-2:
8′ Moukoudi, 63′ Nordin / 14′ Ahlinvi, , 56′ (pen) Ripart

Dijon – Monaco 0-1:
15′ Volland.

Strasbourg – Bordeaux 0-2:
38′ Pablo, 66′ Otávio.

Brest-Montpellier 2-2:
58′ Philippoteaux, 79′ Chardonnet / 46′ Laborde,82′ Delort