Në ndeshjet e pasdites në Ligue 1, fitojnë Monaco, Saint Etienne, Lens dhe Rennes.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Rennes – Nantes 1-0:     
52’ Terrier

Brest – Nimes 1-1:    
11’ Kone (N); 26’ Chardonnet (B)

Lens – Lorient 3-1:   
16’ pen. Kakuta (LE); 29’ Moffi (LO); 39’ Jean (LE); 55’ Kalimuendo (LE)

Nice – Reims 0-0

Saint-Etienne – Bordeaux 4-1:
9’ Hwang (B); 19’ pen., 23’ e 72’ pen. Khazri (S); 82’ Youssouf (S)

Monaco – Dijon 3-0:   
49’ Jovetic , 63’ 89’ pen, Yedder