Në ndeshjet e darkës të Ligue 1, fitojnë Montpellier, Metz, Nimes dhe Brestois.
Ja rezultatet e plota të darkës:

Amiens SC 1 – 2 Montpellier
14′ Dibassy /
50’ Laborde
83′ Delort

Angers SCO 1 – 1 Nice
37′ Thioub /
45′ Cyprien

Metz 1 – 0 Racing Strasbourg
68′ Boye

Nîmes Olympique 2 – 0 Reims
15′ Ripart
90′ Benrahou

Toulousa 2 – 5 Stade Brestois 29
17′ Diakite
20′ Diakite /
8′ Court
72′ Charbonnier
79′ Mbock
85′ Cardona