Përfunduan ndeshjet e pasdites së sotme në Ligue 1. Fitojnë Nantes dhe Brest, barazon Monaco.
Ja rezultatet e plota të pasdites:

Lorient – Monaco 2-2:
T. Aiyegun 2′, R. Faivre 90′ + 8′ / A. Golovin 17′, F. Balogun 69′

Clermont – Nantes 0-1:
M. Simon 48′

Reims – Brest 1-2:
A. Richardson 19′ / M. Camara 50′, P. Lees Melou 56′

Strasbourg – Montpellier 2-2:
B. Lecomte 63′ (autog), L. Mothiba 69′ / W. Khazri 35′, A. Nordin 40′