Kanë përfundua 6 ndeshjet e para në Ligue 1. Fitojnë Nice, Lille, Nantes, Brest dhe Rennes.
Ja rezultatet e pasdites:

Rennes – Lorient 5-0:
B. Bourigeaud (17), M. Terrier (19), H. Traoré (47), F. Tait (79), G. Laborde (90+3)

Clermont – Angers 2-2:
M. Bayo (71), L. Da Cunha (82) / M. Cho (37), I. Traoré (44)

Metz – Brest 0-1:
Y. Belaïli (27)

Nantes – Bordeaux 5-3:
K. Coulibaly (47), (72), Ricardo Mangas (51 aut), M. Simon (76), O. Bukari (89) / M. Niang (6), J. Dilrosun (18), E. Kwateng (67)

Nice – Troyes 1-0:
K. Thuram-Ulien (90+4)

Lille – Strasbourg 1-0:
M.Celik (87)