Në ndeshjet e pasdites në Ligue 1, fitojnë Nimes, Nantes, Saint Etienne dhe Strasbourg, barazon Monaco dhe Lille.

Ja rezultatet e plota:

Monaco – Lorient 2-2:
48′, 90’+3′ Ben Yedder / 7′, 62′ Moffi

Angers – Nantes 1-3:
33′ Mangani / 4′ Simon, 6′ Louza, 85′ Bamba

Dijon – Nîmes Olympique 0-2:
78′ Ripart, 82′ Eliasson

Metz – Racing Strasbourg 1-2:
17′ Delaine / 33′, 82′ Thomasson

Rennes – Saint-Étienne 0-2:
30′ Neyou, 70′ Nordin

Lille – Stade Brestois 0-0: