Në ndeshjet e sotme të Ligue 1 fitojnë PSG, Lion dhe Bordeaux.
Ja rezultatet e plota:

Lilla-PSG 0-2
28′ Neymar, 52′ (pen) Neymar.

Nantes-Bordeaux 0-1:
86′ Briand.

Lion-Tolousa 3-0:
29′ Cornet, 71′ Dembele, 77′ Toko Ekambi.