U luajtën sonte ndeshjet e vlefshme për javën e 21-të në Ligue 1. Fitojnë PSG, Marseille,  Monaco, Nice , Rennais dhe Toulouse,  ndërsa barazon Lille.

Ja rezultatet e plota të ditës dhe golashënuesit:

Angers – AC Ajaccio 1-2:   
A. Sima (13) / M. Soumano (65), M. El Idrissy (90+4)

Lille – Clermont Foot 0-0:

Nantes – Marseille 0-2:   
João Victor (57 ag), A. Ounahi (90+3)

Reims – Lorient 4-2:   
F. Balogun (44 pen), (61), (64) K. Doumbia (51) / E. Le Fée (10), I. Koné (35)

Toulouse – Troyes 4-1:  
T. Dallinga (16), F. Chaïbi (36), B. van den Boomen (55 pen), A. Onaiwu (88) / Mama Baldé (12 pen)

Lens – Nice 0-1:   
G. Laborde (57)

Lyon – Brest 0-0:

Monaco – Auxerre 3-2:   
W. Ben Yedder (11), E. Ben Seghir (30), B. Embolo (82) / M. Abline (68), Nuno da Costa (84)

Montpellier – PSG 1-3:   
A. Nordin (89) / Fabián Ruiz (55), L. Messi (72), W. Zaïre-Emery (90+2)

Rennes – Strasbourg 3-0:   
A. Gouiri (3), (21), D. Doué (51)

RENDITJA: