Në ndeshjet e sotme të Ligue 1, fitojnë PSG, Monaco dhe Lille.
Ja rezultatet e plota:

Nantes-PSG 1-2:
29′ Icardi (Paris Saint-Germain), 57′ Kehrer (Paris Saint-Germain), 68′ Simon (Nantes).

Lilla-Rennes 1-0:
4′ Rémy.

Monaco-Angers 1-0:
18′ Jovetic.