Në ndeshjet e sotme të Ligue 1 fitojnë PSG, Monaco dhe Saint Etienne.

Ja rezultatet e plota të ditës:

PSG-Nantes 2-0:
 (52′ Mbappè, 85′ Neymar)

Dijon-Montpellier 2-2 :
(2′ aut. Sambia, 15′ Mollet, 29′ Savanier, 72′ Mavididi)

Metz-Rennes 0-1:  
(39′ Hunou)

Saint Etienne-Nice 4-1:  
(11′ e 58′ Bouanga, 15′ Dolberg, 38′ Hamouma, 40′ Fofana)

Toulouse-Monaco 1-2:    
(5′ Ben Yedder, 40′ Sanogo, 84′ Martins) 

Amiens-Reims (e shtyrë)