U luajtën sonte të gjitha ndeshjet e javës së shtatë në kampionatin francez. Fituan PSG, Monaco, Lyon, Lille, Nantes dhe Rennes.

Ja rezultatet e plota të së mërkurës:

Lille – Reims 2-1:   
31′ Jonathan David, 43′ Benjamin Andre / 75′ Alexis Flips

Monaco – Saint-Étienne 3-1:  
28′ Kevin Volland, 61′, 87′ Wissam Ben Yedder / 42′ Denis Bouanga

Montpellier – Bordeaux 3-3:   
11′, 50′ Valere Germain, 72′ Florent Mollet / 19′ Ui-Jo Hwang, 29′ Jean Onana, 85′ Samuel Kalu

Nantes – Stade Brestois 3-1:   
27′ Ludovic Blas, 55′ Pedro Chirivella, 59′ Kalifa Coulibaly / 67′ Jeremy Le Douaron

Rennes – Clermont Foot 6-0:  
32′, 36′, 64’ Martin Terrier, 55′, 57’ Kamal Deen Sulemana, 77′ Flavien Tait

Angers – Olympique Marseille 0-0

Lens – Strasbourg 0-1:
67’ Ajorque

Lorient – Nice 1-0:   
23’ Monconduit

Metz – Paris Saint-Germain 1-2:   
39′ Kouyatè / 4′ Hakimi 90’+5′ Hakimi

Olympique Lion – Troyes 3-1:   
48′ Xherdan SHAQIRI, 72′ Emerson, 90′ Lucas Paqueta / 45′ Xavier Chavalerin