Në ndeshjet e kampionatit francez fitojnë me rezultat minimal jashtë fushe Strasbourg dhe Reims.

BORDEAUX STRASBOURG 0-1 : (11’ Ajorque)

LION – RENNES 0-1: (89’ Camavinga)