Në ndeshjet e drekës në Ligue 1, fitojnë Reims, Metz, Angers dhe Saint Etienne.
Ja rezultatet e plota:

Strasbourg – Reims 0-1:
80′ Kutesa.

Brest – Metz 2-4:
33′ Honorat, 47′ Cardona / 36′ Boulaya, 73′ Sarr, 81′ Yade, 87′ (pen) Vágner Dias.

Angers – Nimes 3-1:
20′ Capelle, 35′ Lassana Coulibaly, 55′ Diony /41′ (pen) Ripart

Nice – Saint Etienne 0-1:
88′ Abi.