Përfunduan 5 ndeshjet e para në Ligue 1. Fitojnë Rennais, Brest dhe Reims, ndërsa mbyllen në barazim 2 takimet e tjera.

Ja rezultatet e plota të drekës:

Angers – Rennes 1-2:   
A. Salama (53) / A. Gouiri (43), L. Majer (90+3 pen)

Clermont – Brest 1-3:   
J. Allevinah (89) / R. Del Castillo (15 pen), F. Honorat (54), J. Le Douaron (68)

Reims – Auxerre 2-1:   
F. Balogun (28), J. Ito (87) / M. Niang (33)

Toulouse – Strasbourg 2-2:   
A. Rouault (44), B. Dejaegere (55) / L. Mothiba (65), K. Gameiro (73

Troyes – Lorient 2-2:   
J. Laporte (34 ag), Rony Lopes (61) / S. Diarra (50), Q. Boisgard (81)