Në ndeshjet e pasdites në Ligue 1 fiton Lens, ndërsa mbyllen në barazim 4 takimet e tjera
Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Montpellier – Lille 0-0:

Reims – Nantes 0-0:

Clermont – Strasbourg 1-1:
Shamar Nicholson 52′ / Dion Sahi 34′

Lorient – Le Havre 3-3:
Imran Louza 33′, Ayman Kari 51′, Mohamed, Bamba 90′ + 2′ / Emmanuel Sabbi 15′ (pen), Andre Ayew 85′, 90′ + 4′

Toulouse – Lens 0-2:
David Pereira Da Costa (42′), Andy Diouf (55′)