Kanë përfundar ndeshjet e drekës dhe të pasdites në Ligue 1. Shënohen fitore të thella të Monaco, Lille dhe Nantes.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Lille – Troyes 5-1:
M. Bayo (16), (47), J. David (45+2), A. Virginius (75), J. David (88) / Mama Baldé (65)

Angers – Clermont 1-2:
S. Boufal (80)/ E. Rashani (40), Neto Borges (47)

Montpellier – Nantes 0-3:
Andrei Girotto (45+13), Mostafa Mohamed (81), L. Blas (84)


Reims – Nice 0-0:

Toulouse – Brest 1-1:
Z. Aboukhlal (65) / S. Mounié (18)

Monaco – Ajaccio 7-1:
A. Disasi (2), K. Diatta (6) W. Ben Yedder (21), (28), (35 pen), B. Embolo (63), (89) / Y. Belaïli (11)