Në ndeshjet e sotme të kampionatit francez fituan në fushën e tyre Rennes dhe Nantes. Është shtyrë ndeshja e madhe e darkës mes Monacos dhe PSG.
Ja rezultatet e plota:

Rennes – Saint Etienne : 2-1 
Raphinha (25’) Da Silva (94’) / Diony (19’)

Nantes – Toulouse : 2-1
Touré (41’) , Blas (53’ pen) / Leya-Iseka (94’ pen)