Gjithçka është e lehtë për Strasburgun, i cili likuidon praktikën e Metz në një pjesë loje.

Ndeshja e parë të javës së gjashtë të Ligue 1 përfundon 3-0, golat të gjithë në pjesën e parë.

Fillimisht penalltia e konvertuar nga Ajorque 6’, më pas dygolëshi nga Diallo 26’ dhe 40’.

Me këtë fitore, Strasburgu shkon në 7 pikë, ndërsa Metz mbeti në vendin e parafundit në renditje.