Nantes ndaloi Olympique Lyon në 1-1 në ndeshjen e parë të javës së 28-të të Ligue 1.

Autogoli i Lukeba pas vetëm 2 minutash dhe barazimi vendas i Lacazette në minutën e 24 vendosën ndeshjen.

Me këtë rezultat, OL është i dhjeti me 41 pikë, ndërsa Lafont dhe shokët e tij janë të katërmbëdhjetët me 30 pikë.