Me nga një gol në çdo pjesë, Brest mundi Lille dhe fitoi tre pikë të çmuara. Një autogol i Djalo pas tre minutash i hap rrugën Faivre dhe bashkëpunëtorëve, të cilët më pas dyfishojnë në minutën e 95-të me një penallti të kthyer në gol nga Mounie.

Brest – Lille 2-0
3’ aut. Djallo, 90’+5’ pen Mounie