Rikthim shumë i rëndësishëm për Lille, i cili mundi Brestin 2-1 dhe kaloi përkohësisht në vendin e pestë, duke kaluar Rennes.
Skuadra e Fonseca-s ishte në disavantazh në pjesën e parë falë autogolit të Djalos, por përmbysi gjithçka në pjesën e dytë, falë golave ​​të dy mbrojtësve të tjerë. Diakite barazoi në minutën e 60-të, Alexsandro i dha Les Dogues tre pikët dhjetë minuta nga fundi.

LILLE – BREST 2-1:
60’ Diakite, 80’ Ribeiro / 8’ ag. Djalo