Ortek i Lilës në fushën e Strasburgut.

Jonathan David protagonisti i mbrëmjes, me dygolësh 41’ me penallti dhe në 76’ në rezultatin 0-3 në ndeshjen hapëse të javës së 11-të të Ligue 1. Remy Cabella 80’ përfundon punën.