Në ndeshjet e sotme në Ligue 1, Lille mund Lionin në sfidën e madhe. Gjithashtu fitojnë Monaco, Nice, Lorient, Rennes, Nantes dhe Lens.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Nice – Montpellier 3-1:
6′ Boudaoui, 39′ Todibo , 40′ Claude Maurice / 3′ Laborde

Lens – Nîmes Olympique 2-1:  
16′ Ganago, 76′ Haidara / 52′ Ferhat

Lorient – Bordeaux 4-1:   
19′ Wissa, 21′, 43′, 80′ Moffi / 83′ Sissokho

Strasbourg – Nantes 1-2:
43′ Ajorque / 53′ Castelletto, 76′ Blas

Rennes – Dijon 5-1:   
16′, 71′ Terrier, 72′ Tait, 81′ Nyamsi, 90’+2′ Grenier / 9′ Benzia

Angers – Monaco 0-1:   
79’ Yedder

Olympique Lion – Lille 2-3:
20′ Slimani, 35′ (A) Fonte / 45′, 85’ Yılmaz, 60′ David