Lille e mban ritmin e PSG-së, që fitoi pasdite.  Skuadra e Galtier kthehet në krye të tabelës, duke mposhtur Nicen me një 2-0 të pastër.

Takimi u vendos nga një gol për pjesë nga Burak Yilmaz 13’ dhe mbrojtësi Çelik 56’ , pasi Nice mbeti me 10 lojtarë në fillim të pjesës së dytë për të verdhën e dyfishtë të Lotomba.

Në pritje të ndeshjeve në Monako dhe Lyon, Lille është kthyer e para, +1 nga PSG me 3 ndeshje për tu luajtur.