Sukses i ngushtë 2-1 për Lyonin në ndeshjen e luajtur sonte kundër Lens, e vlefshme për javën e dymbëdhjetë të Ligue 1.

Për të vendosur ndeshjen në favor të vendasve mjaftuan golat e Toko Ekambi 25’ dhe Aouar 41’, ndërsa për mysafirët në pjesën e dytë shkurtoi distancat Kalimuendo 61’.

Lyon – Lens 2-1:
25’ Toko Ekambi, 41′ Aouar / 61′, Kalimuendo