Marseja rikthehet në fitore pas nokautit ndaj Brestit. Ndeshja ndaj Strasburgut përfundon 2-0, dy golat e shënuar nga Dieng dhe Caleta-Car janë vendimtarë. Vendi i dytë për biancazzurrit që duhet të rikuperojnë ende një ndeshje.

Strasbourg – Marseille 0-2:
62’ Dieng, 82’ Caleta-Car