Marseille ra në mënyrë të bujshme në shtëpi 1-2 kundër Ajaccios, i parafundit para këtij suksesi, dhe duke e bërë këtë i jep PSG-së shansin, në fushë sonte në Reims, të ngjitet në +5 në krye të renditjes së Ligue1.

Pas epërsisë fillestare nga Payet në të 15′, djemtë e Tudorit iu nënshtruan barazimit dhe përmbysjes, fillimisht nga Moussiti-Oko në të 25′ dhe më pas në të 47′ falë autogolit të shënuar në portën e tij nga Balerdi.