Përfunduan 4 ndeshjet e sotme në Ligue 1, Marseille shpartallon Toulousen, fitojnë edhe Montpellier dhe Reims, ndërsa Nice barazon me Lens.
Ja rezultatet e plota të ditës:

Lorient – Montpellier 0-2:
T. Savanier (3), E. Wahi (22)

Reims – Rennes 3-1:
F. Balogun (6), (84), A. Flips (22) / A. Theate (45+1)

Marseille – Toulouse 6-1:
V. Rongier (13), R. Nicolaisen (41 aut), S. Kolašinac (51), D. Payet (62), C. Ünder (80 pen), Nuno Tavares (82) / B. van den Boomen (66 pen)

Nice – Lens 0-0: