Emocione dhe një shfaqje fantastike në stadiumin Stade Louis II në Montecarlo.  Monaco  i rrëmbeu barazimin Lilës në minutat e fundit pasi mbeti në disavantazh të dy golave.

Jonathan David coi përpara ekipin e Gourvennec me një dygolësh në dhjetë minutat e para, por Diatta shkurtoi në minutën e 41-të.

Në pjesën e dytë, pas përjashtimit të Pavlovic 78’, djemtë e Kovaçit shënojnë 2-2 me Ben Yedder.

Monaco – Lille 2-2:  
5′ dhe 9′ David (L), 41 ‘Diatta (M), 83’ ben Yedder (M)

RENDITJA: