Humbje në shtëpi në Louis II për Monakon e Niko Kovac, i cili mposhtet 2-0 nga Lens dhe gjeti nokautin e tij të dytë radhazi në ligë, i cili sheh Monegasques me vetëm 1 pikë të grumbulluar në 3 ndeshje.

Kuqebardhët ranë në disavantazh në fillim të pjesës së dytë për shkak të golit të Ganagos 51’, por menjëherë pasi Lens mbeti në dhjetë lojtarë, për shkak të përjashtimit të Doucoure 61’.

Monaco, me një njeri më shumë, hidhet përpara, por në fund ai gjithashtu mbetet në dhjetë futbollistë për dëbimin e drejtpërdrejtë të Golovin 86’.

Në minutat shtesë, Lens gjithashtu gjeti një dyfishim me Banza 90+4’.