Përfunduan 6 ndeshjet e para të ditës në Ligue 1, Monaco mposhtet në shtëpi nga Reims, fiton Lens, barazon Nice.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

CLERMONT FOOT – LENS 0-4:   
L. Openda (30), (34), (35), A. Claude-Maurice (76)

AJACCIO – MONTPELLIER 0-1:   
E. Wahi (68)

ANGERS – TOULOUSE 0-2:   
M. Desler (37), T. Dallinga (46)

LORIENT – TROYES 2-0:  
B. Dieng (8), S. Diarra (90+2)

NANTES – NICE 2-2:  
M. Sissoko (31), Mostafa Mohamed (88) / T. Moffi (5), Y. Ndayishimiye (71)

MONACO – REIMS 0-1:     
F. Balogun (51)