Montpellier dhe Strasbourgu ndajnë nga një pikë secila në barazimin 1-1 në takimin e parë të ditës në kampionatin francez.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë të Ligue 1, është Montpellier  të zhbllokojë rezultatin me avantazhin e nënshkruar nga Mollet 12’. Barazimi vjen me golin e shënuar nga Gameiro 28’.