Ndeshja e orës 13:00, e vlefshme për javën e 36-të të Ligue, përfundon me një fitore 3-0 ndaj Bordeaux.

Nga Coulibaly në 19 ‘, Louza në 51’ dhe Kolo në 70 ‘ erdhën golat që vendosin ndeshjen.

Pas kësaj fitoreje verdhezinjtë me 37 pikë janë në vendin e tretë nga fundi me vetëm 1 pikë larg vendit të katërt nga fundi me 2 ndeshje akoma për tu luajtur.

Nga ana tjetër Bordeaux ngelet në vendin e gjashtë nga fundi me 39 pikë.