Në ndeshjet e luajtura sot në Ligue 1, Nice barazon me Monacon, ndërsa fitojnë Marseille dhe Nantes.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Nice – Monaco 2-2:
52′ Delort, 73′ Boudaoui / 39′ Aleksandr Golovin, 77′ Ben Yedder

Angers SCO – Nantes 1-4:
10′ Traoré / 3′ Girotto, 6′ Blas, 23′ Kolo Muani, 79′ Blas

Clermont Foot – Stade Brestois 1-1:
65′ Rashani / 53′ Chardonnet

Reims – Lorient 0-0

Troyes – Montpellier 1-1:
37′ Touzghar / 87′ Savanier

Olympique Marseille – Rennes 2-0:
48’ Dieng, 71’ Harit