Ndeshja mes Nice dhe Nantes përfundoi 1-1, e vlefshme për javën e 12-të të Ligue 1.

Pas golit të Ganago 49’ për miqtë në fillimin e pjesë së dytë, vendasit e Nice gjetën golin e barazimit me Nicolas Pepe në minutën e gjashtë të kohës shtesë që shënoi me penallti.